Zdjęcie dwóch samochodów osobowych przejeżdżającymi przez przejście dla pieszych

Samochody

Waga pojazdu i redukcja szumów ma zasadnicze znaczenie dla sprawnego poruszania się. KÖMMERLING oferuje nowoczesne rozwiązania dla lekkiej konstrukcji i sprawnego tłumienia dźwięków. Wspieramy naszych klientów z branży motoryzacyjnej jako kompetentnego partnera rozwoju innowacyjnych klejów. Naszym celem jest współpraca z producentami materiałów roślinnych i inżynierami w celu opracowania skutecznego produktu dla naszych klientów. Kleje Kömmerling trafiają do nowoczesnych flot samochodowych w wielu zastosowaniach.


Fragment tworzywa tłumiącego dźwięki

Akustyka pojazdów

Jedną z podstawowych kompetencji firmy Kommeling są produkty związane z akustyką pojazdów. Kleje do kompozytów metalowych, które zapobiegają występowaniu dźwięku materiałowego dzięki lepkosprężystej warstwie klejonej i uszczelnianej na zimno stosowane są w dziedzinie redukcji hałasu. Produkty dźwiękoszczelne są zarazem też wodoodporne.
Firma Kommerling przy opracowywaniu nowych technologii stara się być kompetnentym partnerem dla swoich klientów, która wie jak połączyć funkcjonalność z dodatkowymi korzyściami w swoich produktach.


Wybór produktu
  • Kleje na bazie rozpuszczalników: gama produktów Köratac AN
  • Uszczelniacz butylowy: gama produktów Ködiplast

Wnętrze samochodu. Fotele, biała tapicerka.

Wykończenie wnętrz

Klejeniem skóry Kömmerling zajmuje się jużod roku 1897. Od tamtej pory, rozwój systemu nakładania klejów trwa bezustannie i obecnie spełnia wysokie wymagania przemysłu motoryzacyjnego i jego dostawców. Niezależnie od tego czy wiązane z różnymi typami podłoży mają być skóry naturalne, syntetyczne, tworzywa sztuczne czy laminaty, Kömmerling oferuje szeroki asortyment produktów wytworzonych w oparciu o rozpuszczalniki lub dyspersję wodną. Kokpity, konsole środkowe, uszczelki drzwi, panele, kierownice, gałki zmiany biegów, oparcia, zagłówki, tylne półki, wykładziny bagażnika, uszczelki rozruchu, itd. - bez względu na to, co musi być związane, mamy rozwiązanie.


Wybór produktu

Odbicie drzew w szybie samochodowej auta stojącego w lesie

Klejenie szkła

Jako specjalista do klejenia szkła, Kömmerling oferuje również szeroką gamę środków wiążących do enkapsulacji szyb samochodowych (formowania paneli szklanych pojazdu). Nowoczesne systemy klejowe utworzone na bazie wody lub rozpuszczalnika pozwalają na uformowanie różnorodnych materiałów do iniekcji, takich jak PCV, TPE lub EPDM, na powierzchni szkła lub ceramiki.


Wybór produktu
  • Kleje na bazie rozpuszczalników: gama produktów Köratac GM

Zbliżenie na materiał będący wynikiem klejenia metalu z gumą

Klejenie gumy z metalem

Specjalnie opracowane kleje na bazie wody lub rozpuszczalnika zapewniają bezpieczne i trwałe połączenie pomiędzy elementami gumowymi lub elastomerami poliuretanowymi i metalami, tworzywami sztucznymi i tekstyliami.
Są one stosowane, na przykład, w pasach napędowych, tłumikach drgań skrętnych, elastycznych elementach, wężach wzmocnionych, tkaninach lub klockach hamulcowych.

Produkty te mogą być stosowane w pierszym lub drugim stopniu procesu klejenia. Jako pionier w dziedzinie technologii "pierwszego kroku" Kömmerling jest globalnym partnerem dla przemysłu motoryzacyjnego.


Wybór produktu
  • Solvent-based bonding agents: Cilbond range
  • Dispersions: Cilbond range