Zdjęcie pięcio-osiowego, dwu-przegubowego autobusu

Autobusy

Wysokiej wydajności kleje i uszczelniacze spełniając zaostrzone wymagania dotyczące komfortu i bezpieczeństwa w branży autobusowej, mogą być zastosowane przy ich projektowaniu i produkcji. KÖMMERLING oferuje szeroką gamę produktów zarówno na podwozia, do wykończenia wnętrz jak i dla indywidualnych rozwiązań w stosunku do problemu drgań i redukcji szumów. W pracy projektowej jesteśmy pasjonatami energooszczędnych i trwałych rozwiązań.


Podwozie autobusu, na białym tle - zdjęcie wyglądające jak schemat w rzucie izometrycznym

Podwozie

Wyższa elastyczność, większość trwałość, redukcja drgań i hałasu to tylko niektóre korzyści płynące z zastosowania technologii klejenia podczas pracy wykończeniowych przy montażu podwozia. Dodatkowymi zaletami takiego rozwiązania są brak "stresu" termicznego wpływającego negatywnie na strukturę podwozia a także aktywna ochrona przed korozją. Do wyżej wymienionych celów stosowane jest poszycie boczne oraz płyty podłogowe wykonane z jedno i dwu-składnikowych poliuretanów.


Wybór produktu

Zdjęcie ramy autobusu na kołach. Czysta - aluminiowa rama - na białym tle.

Montaż modułów

Moduły takie jak dach, przednia i tylna maska lub klapy i drzwi wykonane są z mieszanki różnych metali i tworzyw sztucznych. Tylko elastyczne klejenie jest w stanie trwale związać części przy różnej rozszerzalności materiałów i zapewnia trwałość nawet przy dużych wahaniach temperatur i przy długotrwałych naprężeniach. Elastyczne kleje i uszczelniacze z Kömmerling spełniają wszystkie te wymagania w pełnym zakresie.


Wybór produktu

Dwa fotele autobusowe na białym tle.

Wykończenie wnętrz

Wymagania dotyczące komfortu i funkcjonalności we wnętrzu autobusu stale wzrastają. Jednocześnie zwiększa się liczba połączeń materiałów z tworzyw sztucznych, drewna i materiałów tekstylnych. Kleje Kömmerling służą do montażu paneli bocznych i dachowych oraz pokryć podłogowych, deski rozdzielczej, paneli instrumentów i podsufitki - bezpieczne i trwałe. Klejenie drewnianej podłogi zamiast mocowania jej za pomocą śrub prowadzi do oddzielenia akustycznego pomiędzy podłogą a podwoziem, a tym samym do zmniejszenia hałasu we wnętrzu pojazdu. Oznacza to większy komfort jazdy dla pasażerów.


Wybór produktu

Zdjęcie autokaru. Zwraca uwagę duże przeszklenie boczne.

Szyby klejone

Szyby klejone poprawiają stabilność podwozia zmniejszając za razem jego ciężar. Przyczynia się to do zmniejszenia zużycia paliwa a co za tym idzie - do obniżenia kosztów eksploatacyjnych.

Kleje szklane Kommerling stanowią dobrą ochronę przed korozją, wilgocią, tłumią także hałas i wybracje.
Mogą być one stosowane na zimno lub na ciepło, ręcznie lub automatycznie.


Wybór produktu