Sprzęt AGD

Czy pralka brzmi jak odrzutowiec?
Jeśli nie, to odpowiedzialna za to jest nowoczesna technologia klejenia. Poprzez swój wkład w efektywność energetyczną i tłumienie hałasu, produkty Kömmerling chronią "nerwy" domowników w gospodarstwie domowym.
Złożona technologia nowoczesnych urządzeń gospodarstwa domowego wymaga stale wzrastającej jakości produktów przy jednoczesnej redukcji kosztów wytworzenia i użytkowania. Osiągnąć to można jedynie poprzez wysoki stopień automatyzacji produkcji.
Profesjonalne procesy produkcyjne wspierane są przez Kömmerling innowacyjnym portfolio klejów i uszczelniaczy. Wykonywane przez nas urządzenia gospodarstwa domowego są lekkie, ciche i energooszczędne.


Damping

Tłumienie

Skuteczna technika izolacji akustycznej może być realizowana dzięki poduszkom formowanym wtryskowo (spray).
Pochłaniacz dźwięku w postaci płynnej (LASD) znacznie zmniejsza poziom hałasu wytwarzanego przez urządzenia gospodarstwa domowego (biały montaż). Nowoczesne materiały tłumiące rozpylane są z wykorzystaniem robotów w cienkich warstwach na elementy podatne na wibracje, takie jak wnętrza pralek lub zmywarek.

Wydajność LASD w tłumieniu akustycznym jest znacznie lepsza niż w przypadku tradycyjnych mat bitumicznych. Jednocześnie użycie tej technologi pozwala na znaczną redukcję masy urządzenia.


Wybór produktu
  • 2-składnikowe poliuretany: Kö-Sonic

High-Temperature Applications

Zastosowania wysokotemperaturowe

Sprzęt gospodarstwa domowego, który w czasie użytkowania wystawiony jest na działanie wysokich temperatur, taki jak piekarniki, kuchenki mikrofalowe, żelazka, wymaga klejów, które mają doskonałą odporność na temperaturę.
Muszą mieć one bardzo dobre właściwości elastyczne, aby skompensować różne rozszerzalności liniowe łączonych materiałów.

Silikony wysokotemperaturowe doskonale spełniają te wymagania i umożliwiają sprawny montaż szkła, plastiku i metalu.


Wybór produktu