Buty

Z prawie 120-letnim doświadczeniem, KÖMMERLING jest pionierem w dziedzinie klejów obuwniczych.

Od swojego powstania w roku 1897, Kömmerling kilkukrotnie opracowywał innowacyjne systemy wiążące dla przemysłu obuwniczego. Od roku 1949 Kömmerling wyznaczał standardy w produkcji pierwszego syntetycznego kleju kauczukowego, który to zrewolucjonizował procesy produkcyjne w przemyśle obuwniczym w tamtym czasie.
We współczesnym, nowoczesnym przemyśle obuwniczym nasze kleje łączą szeroką gamę specjalistycznych, także delikatnych materiałów w nieniszczący sposób, zachowując przy tym właściwości podłoża nawet w przypadku materiałów wrażliwych.


Footwear Industry

Przemysł obuwniczy

Niezależnie od etapu tworzenia buta, od cholewki po podeszwę, Kömmerling oferuje optymalne rozwiązanie dla każdego etapu produkcji obuwia. W tym kontekście, produkty nie zawierające rozpuszczalników, lecz posiadające porównywalne właściwości - coraz bradziej dominują na rynku.


Wybór produktu
  • Kleje na bazie rozpuszczalnika CR: gama produktów Körapren
  • kleje na bazie rozpuszczalnika PUR: gama produktów Köraplast
  • Kleje dyspersyjne: gama produktów Köracoll
  • Kleje lateksowe: gama produktów Köratex

Shoemaking

Szewstwo

W oparciu o prawidłową identyfikację materiału "starego buta", szybkie i bezpieczne klejenie można przeprowadzić za pomocą zaledwie kilku produktów. W tym celu stworzyliśmy podręcznik zatytułowany "Bonding made simple...", który zawiera szczegółowe, opisane krok po kroku, opisy napraw oraz sposoby rozpoznawania użytych materiałów.Orthopaedic Technology

Technologia ortopedyczna

Kleje Kömmerling stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagana jest precyzja i indywidualne podejście. Na przykład w dostosowaniu pomocy ortopedycznych takich jak bandaże ortez lub przy modyfikacji butów "ready-to-wear".
Przez wiele dziesięcioleci, kleje Kömmerling wykazały także, że są one odpowiednie do dostosowywania wkładek służących do korekcji zniekształceń stóp, jak również dzięki odpowiedniej amortyzacji do łagodzenia stresu poszczególnych obszarów stopy.


Wybór produktu
  • Kleje na bazie rozpuszczalnika CR: gama produktów Körapren
  • Kleje na bazie rozpuszczalnika PUR: gama produktów Köraplast
  • Kleje dyspersyjne: gama produktów Köracoll
  • Kleje lateksowe: gama produktów Köratex