Folie ochronne

Folie ochronne stosowane są wszędzie tam, gdzie powierzchnie wysokiej jakości muszą być zabezpieczone w celu uniknięcia, na przykład, uszkodzenia podczas transportu, składowania lub w dalszych etapach przetwarzania.

Folie ochronne są to złożone systemy, które muszą być dopasowane do poszczególnych zastosowań. Oznacza to również, że na folie nośne stosowane są różne materiały. W ścisłej współpracy z klientami, Kömmerling rozwija odpowiednie systemy wiążące, dostosowane dokładnie do indywidualnych potrzeb i wymagań.


Protective Films for TFT Monitors

Folie ochronne do monitorów TFT

Urządzenia elektroniczne posiadające ekrany LCD lub plazmowe takie jak przykładowo telefony komórkowe i tablety wymagają ultra-czystych filmów, które można usunąć bez pozostawiania jakichkolwiek śladów. Kleje Kömmerling zapewniają niezbędną przejrzystość.


Wybór produktu
  • Kleje na bazie rozpuszczalników: gama produktów Köratan

Protective Films for PVC Profiles and Sheets

Folie ochronne do profili i płyt z PCW

Profile okienne z PVC coraz mocniej podbijają rynek stolarki okiennej. Gdy są one wykorzystywane do wytwarzania okien, ich powierzchnia musi być chroniona przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Folia zabezpieczająca nie może odpaść podczas montażu profilu. Przed i również po instalacji gotowych okien, profile muszą być zabezpieczone przed promieniowaniem UV i wpływem warunków atmosferycznych. Następnie folia ochronna musi być możliwa do usunięcia bez jakichkolwiek pozostałości. Folie ochronne mogą być również używane jako nośnik reklamy i środek do dostarczania informacji. W tym celu folie drukowane mogą być na przykład związane z arkuszami z tworzywa sztucznego.


Wybór produktu
  • Kleje na bazie rozpuszczalników: gama produktów Köratan