Kleje i uszczelniacze dla produktów codziennego użytku.

Niezależnie od tego, czy problem dotyczy wahań temperatury, wilgotności czy wysokiego promieniowania UV, produkty Kömmerling oferują najwyższą niezawodność w najbardziej zróżnicowanych zastosowaniach przemysłowych. Dodatkowo do podstawowej funkcji bezpiecznego i mocnego wiązania możliwe są integracje funkcji dodatkowych. Obejmują one, między innymi - izolację akustyczną (np. w urządzeniach gospodarstwa domowego), przewodność elektryczną i izolację termiczną.

Folie ochronne

Folie ochronne stosowane są wszędzie tam, gdzie powierzchnie wysokiej jakości muszą być zabezpieczone w celu uniknięcia, na przykład, uszkodzenia podczas transportu, składowania lub w dalszych etapach przetwarzania.

Folie ochronne są to złożone systemy, które muszą być dopasowane do poszczególnych zastosowań. Oznacza to również, że na folie nośne stosowane są różne materiały. W ścisłej współpracy z klientami, Kömmerling rozwija odpowiednie systemy wiążące, dostosowane dokładnie do indywidualnych potrzeb i wymagań.

Czytaj dalej

Sprzęt AGD

Czy pralka brzmi jak odrzutowiec?
Jeśli nie, to odpowiedzialna za to jest nowoczesna technologia klejenia. Poprzez swój wkład w efektywność energetyczną i tłumienie hałasu, produkty Kömmerling chronią "nerwy" domowników w gospodarstwie domowym.
Złożona technologia nowoczesnych urządzeń gospodarstwa domowego wymaga stale wzrastającej jakości produktów przy jednoczesnej redukcji kosztów wytworzenia i użytkowania. Osiągnąć to można jedynie poprzez wysoki stopień automatyzacji produkcji.
Profesjonalne procesy produkcyjne wspierane są przez Kömmerling innowacyjnym portfolio klejów i uszczelniaczy. Wykonywane przez nas urządzenia gospodarstwa domowego są lekkie, ciche i energooszczędne.

Czytaj dalej

Buty

Z prawie 120-letnim doświadczeniem, KÖMMERLING jest pionierem w dziedzinie klejów obuwniczych.

Od swojego powstania w roku 1897, Kömmerling kilkukrotnie opracowywał innowacyjne systemy wiążące dla przemysłu obuwniczego. Od roku 1949 Kömmerling wyznaczał standardy w produkcji pierwszego syntetycznego kleju kauczukowego, który to zrewolucjonizował procesy produkcyjne w przemyśle obuwniczym w tamtym czasie.
We współczesnym, nowoczesnym przemyśle obuwniczym nasze kleje łączą szeroką gamę specjalistycznych, także delikatnych materiałów w nieniszczący sposób, zachowując przy tym właściwości podłoża nawet w przypadku materiałów wrażliwych.

Czytaj dalej