Drzwi i okna

Przy budowie nowego domu lub remontu starego jedno, wielkie znaczenie często jest przymocowana do konstrukcji okien i drzwi, w szczególności drzwi. Te elementy konstrukcyjne są ważnymi cechami, które charakteryzują budynku i jego użytkowników. Obecnie jednak, okna i drzwi muszą nie tylko wysoki wynik pod względem wzornictwa, ale także przejąć dodatkowe funkcje i oferują maksimum efektywności energetycznej i bezpieczeństwa. Z dziesięcioleci Kömmerling na wiedzy, zawsze po bezpiecznej stronie w zakresie produkcji, montażu i uszczelniania.


Manufacturing and assembly

Produkcja i montaż

Systemy klejowe Kommerling wykorzystywane są w wielu zastosowaniach. Na przykład naroża z tworzywa sztucznego lub z metalu przyklejone są w trakcie budowy dla wzmocnienia konstrukcji. Kleje dyfuzyjne PVC są podstawowym wyborem przy montażu dodatkowych profili, takich jak rynny spustowe, półki frezowane, panele pogodowe czy komponenty rolet. Przy pomocy tak zwanych "klejów błyskawicznych" tworzonych na podstawie cyjanoakrylów, listwy PVC, uszczelki EPDM lub inne małe elementy z tworzyw sztucznych kleji się szybko i łatwo. Do uszczelniania okien oraz do uszczelniania połączeń i przerw dylatacyjnych nasz sprawdzony asortyment uszczelniacz silikonowy Ködisil jest dostępna. Do uszczelniania okien oraz połączeń i przerw dylatacyjnych dostępny jest nasz sprawdzony uszczelniacz silikonowy z serii Ködisil.

KÖMMERLING oferuje odpowiednie rozwiązanie dla każdego zastosowania w obrębie wszystkich materiałów ramy, od drewna do plastiku z metalem. Podkłady i materiały czyszczące dopełniają nasz program. Nasi inżynierowie służą pomocą i radą.


Wybór produktu
  • Kleje na bazie rozpuszczalników: Köratac VC 34, Köratac VC 35
  • 2-składnikowe poliuretany: Körapur 666, Körapur 790
  • Cyjanoakrylany: Köratac C 3, Köratac C 12
  • Uszczelniacz silikonowy: Ködisil N

Anti-Intruder Glazing

Szklenie antywłamaniowe

Bezpieczeństwo, oprócz efektywności energetycznej, jest ważnym czynnikiem w produkcji okien i drzwi. Włamanie stanowi znaczące naruszenie prywatności i jest bezpośrednią ingerencją w życie prywatnej osoby. Uczucie życia w spokoju i bycia wolnym w znajomym otoczeniu odnosi duży uszczerbek z powodu włamania. Duża liczba włamań do mieszkań i domów wystąpuje poprzez okna. Dlatego jest absolutnie niezbędną sprawą, aby wybrać okna antywłamaniowe podczas budowy nowego domu lub modernizacji starego.

Zaufaj kwestii szyb antywłamaniowych naszym optymalnie dopasowanym do szyb zespolonych produktom uszczelniaczom do klejenia RC-2, RC-3.


Wybór produktu
  • 1-składnikowe poliuretany: Ködiglaze P
  • 2-składnikowe wielosiarczki: GD 116

Window Bonding

Okna klejone

Podobnie jak w branży motoryzacyjnej, gdzie klejenie szyb od dawna stanowi standard, szczególne zalety szyb klejonych wykorzystywane są również dzisiaj w produkcji okien. Oznacza to, że szyba izolacyjna jest połączona ze skrzydłem okna, co prowadzi do znacznej poprawy właściwości statycznych okna.

Oprócz poprawy efektywności energetycznej takiego okna, nawet cieńsze ramki, ramy, niższej wagi, większe rozmiary szyb i nietypowe kształty okien są kolejne zalety tej technologii.