Elewacje

Elewacje mają istotny wpływ na nowoczesną architekturę i scharakteryzować zewnątrz budynku jak jego formy: Fasada jest twarzą budynku.

Oprócz spełnienia wymagań estetycznych, jak jest to technicznie inteligentnych systemów muszą również spełniać szereg funkcji budowlanych istotne i być odporny na działanie ekstremalnych czynników klimatycznych. Cele te są osiągane za pomocą klejów i uszczelniaczy Kömmerling.


Sandwich Manufacturing

Produkcja warstwowa

Elementy warstwowe i płyty kompozytowe pełnią w branży budowlanej coraz ważniejszą rolę. Są lekkie, mocne, bardzo sprężyste i zapewniają bardzo dobrą izolację.

Konwencjonalne metody łączenia, takie jak nitowanie, wkręcanie śrub powodować mogą uszkodzenia izolacji cieplnej lub defekty elementów poprzez deformację lub korozję. Zastosowanie klejów pozwala tego uniknąć. Przeciwnie wręcz, dzięki zastosowaniu tej metody łączenia elementy zwiększają sztywność, zredukowany jest ciężar płyty i poprawiona izolacja.

Ze względu na różnorodność materiałów i różnorodność kombinacji sposobów aplikacji, systemy łączące stosowane do tego celu muszą spełniać bardzo indywidualne wymagania. KÖMMERLING oferuje szerokie portfolio produktów klejów.Wybór produktu

Mounting and Sealing

Montaż i uszczelnienie

Elastyczne membrany EPDM są niepodatne na promieniowanie UV, odporne na starzenie i trwale zabezpieczają przeciw czynnikom atmosferycznym takim jak wiatr i wilgoć. Dlatego też coraz częściej wykorzystywane są one do uszczelniania wnętrz budynków jak i na zewnątrz.

KÖMMERLING oferuje nowoczesne systemy wiążące do mocowania membrany EPDM lub profili do bezpiecznego uszczelniania połączeń budowlanych. Skorzystaj z naszych dziesięcioleci doświadczeń w łączeniu EPDM z powszechnie stosowanych w budownictwie substratami.


Wybór produktu
  • Kleje na bazie rozpuszczalników: Köratan UK 996, Köratan UK 998, Köratan UK 1000