Fotowoltaika

Przy budowie nowego domu lub remontu starego jedno, wielkie znaczenie często jest przymocowana do konstrukcji okien i drzwi, w szczególności drzwi. Te elementy konstrukcyjne są ważnymi cechami, które charakteryzują budynku i jego użytkowników. Obecnie jednak, okna i drzwi muszą nie tylko wysoki wynik pod względem wzornictwa, ale także przejąć dodatkowe funkcje i oferują maksimum efektywności energetycznej i bezpieczeństwa. Z dziesięcioleci Kömmerling na wiedzy, zawsze po bezpiecznej stronie w zakresie produkcji, montażu i uszczelniania.


Edge Sealing

Uszczelnianie krawędzi

Ramy i systemy uszczelniające do szkła Kömmerling zapobiegają przedostawaniu się wody i innych zanieczyszczeń. Zmniejszają drastycznie dyfuzję gazów takich jak para wodna, tlen, azot, tlenki siarki, tlenki azotu. W tym kontekście rozróżnia się uszczelnienie wewnętrzne (warstwa uszczelniająca w szkle laminowanym) i uszczelnienie zewnętrzne (uszczelnienie ramki).


Wybór produktu
  • Zmodyfikowane poliizobutyleny: HelioSeal® PVS 101
  • Zmodyfikowane poliizobutyleny: HelioSeal® PVS 120 R

Junction Box

Skrzynka przyłączeniowa

Uszczelnienie przed dostępem wilgoci w połączeniu ze stabilnym, długoterminowym wiązaniem to największe wyzwania podczas mocowania puszki przyłączeniowej. Produkty Kömmerling są specjalnie zaprojektowane, aby sprostać tym wyzwaniom.


Wybór produktu
  • RTV 1-składnikowe silikony: HelioBond® PVA 205
  • Zmodyfikowane poliizobutyleny: HelioSeal® PVS 800

Back Rail Bonding

Klejenie tylnej szyny

W wariancie łączenia krystalicznych modułów bezramowych, profile mocujące klejone są silikonowym klejem RTV-2 K z tyłu modułu. Zaletą tego układu mocującego jest to, że siły działające na moduł są rozłożone równomiernie na powierzchni i unika się tym samym naprężeń szczytowych. Ponadto, klej zachowuje równowagę pomiędzy różnymi współczynnikami rozszerzalności termicznej szkła i profilu montażowego, co zapewnia długoterminową niezawodność.


Wybór produktu
  • RTV 2-składnikowe silikony: HelioBond® PVA 200, HelioBond® PVA 200 D

Flexible Photovoltaic Modules

Moduły fotowoltaiczne giętkie

W porównaniu do modułów fotowoltaicznych sztywnych, elastyczne moduły są cienkie i bardzo lekkie. Mogą być przymocowane za pomocą kleju, na powierzchniach zakrzywionych. To sprawia, że idealnie nadają się do montażu na niskich dachach pochyłych lub gdy wiatr, śnieg lub obciążenia sejsmiczne sprawiają, że montaż modułów sztywnych jest niemożliwy. Nadają się również dobrze do stosowania na dachach przemysłowych, statkach, samochodach kempingowych lub dachach ciężarówek.


Wybór produktu
  • Usieciowane taśmy silikonowe: HelioBond® PVA 600 BT
  • 1-składnikowe MS polimery: HelioBond® PVA 400