Kleje i uszczelniacze dla elementów systemu fotowoltaicznego, solarnego i wiatrowego.

W przypadku nowych budynków, jak również przy renowacji starych, wytwarzanie energii, dzięki panelom słonecznym w postaci modułów fotowoltaicznych czy kolektorów słonecznych, odgrywa ważną rolę.

Kömmerling rozwija i produkuje wysokiej jakości kleje i uszczelniacze dopasowane do komponentów systemu fotowoltaicznego i solarnego oraz ich integracji z zewnętrznymi elementami budynku. Nasze linie produktowe Helioseal® i HelioBond® zostały specjalnie przystosowane do cienkich folii, modułów krystalicznych i kolektorów słonecznych. Są odporne na zmienne warunki atmosferyczne i dlatego oferują doskonałą stabilność długoterminową.

Fotowoltaika

Przy budowie nowego domu lub remontu starego jedno, wielkie znaczenie często jest przymocowana do konstrukcji okien i drzwi, w szczególności drzwi. Te elementy konstrukcyjne są ważnymi cechami, które charakteryzują budynku i jego użytkowników. Obecnie jednak, okna i drzwi muszą nie tylko wysoki wynik pod względem wzornictwa, ale także przejąć dodatkowe funkcje i oferują maksimum efektywności energetycznej i bezpieczeństwa. Z dziesięcioleci Kömmerling na wiedzy, zawsze po bezpiecznej stronie w zakresie produkcji, montażu i uszczelniania.

Czytaj dalej

Termiczna energia słoneczna

Panele słoneczne termiczne wygenerowania użytecznego ciepła bezpośrednio z energii słonecznej. Aby to zrobić, zarówno pod względem ekonomicznym i niezawodnie panel musi być chroniony przed różnorodnych warunków środowiskowych, w tym śniegiem, wiatrem, deszczem i skutki bezpośrednie działanie promieni słonecznych w nadchodzących dziesięcioleciach. KÖMMERLING HelioSeal® i produktów HelioBond® zaspokojenia tych potrzeb czołowo w celu zapewnienia długiego cyklu oczekiwano.

Czytaj dalej

Elektrownie wiatrowe

Popieramy energetyki wiatrowej poprzez optymalizację łopat wiązanie. Dzięki naszej technologii QuadroBond oferujemy kleje na bazie poliuretanu i odpowiednią technologię aplikacji w jednym pakiecie. To sprawia, że można znacząco przyspieszyć proces wiązania i wykorzystanie szczególnych korzyści z poliuretanu.Czytaj dalej